Omšový milodar pre kňazov vo Venezuele

Kresťania vo Venezuele žijú vo veľkej chudobe. Svätá omša odslúžená na váš úmysel pomôže nie len kňazovi, ale aj celému spoločenstvu. Váš milodar tak poslúži celej venezuelskej Cirkvi. 

Prisľúbili sme pomoc 52 pastoračným projektom. Potrebujeme na to získať 633 791 €.
Zdieľajte:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter

Omšový milodar je peňažný dar kňazovi, s ktorým zverujeme kňazovi aj náš modlitebný úmysel. Na Slovensku túto prax poznáme ako „dať na omšu“. V mnohých chudobných, ale aj protikresťanských krajinách sveta sú omšové milodary často jediným príjmom kňaza. Vo Venezuele ľudia dennodenne zakúšajú chudobu. Nedostatok jedla, liekov a základných sociálnych služieb štátu sú ešte umocnené násilím a biedou. „Ľudia chodia denne od domu k domu a prosia o jedlo, ktoré potom donesú do kostola ak obetné dary.  Tie potom rozdávam chudobným rodinám. Niekedy sa dokonca ani neskončí omša ľudia už prídu za mnou prosiť o ryžu z obetných darov. Taká je tu chudoba,“ hovorí kňaz Angel Colmenarez, ktorý žije vo Vale de la Pascua na predmestí mesta Caracas. Viac, ako 50 kňazov a ich spoločenstiev závisí od našej pomoci. 

Svedectvá

Mons. Raul Biord Castillo, biskup diecézy La Guaira

„Naša prvoradá zodpovednosť je byť blízko trpiacim. Nesmieme ich opustiť a preto musíme podporovať kňazov, ktorí im slúžia.“

Ako nadácia pápežského práva má ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi privilégium vystupovať v mene Katolíckej Cirkvi.
„Pozývam vás všetkých pridať sa k nadácii ACN a konať dielo milosrdenstva po celom svete.“

Kontakt

ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi
Sládkovičova 7
811 06 Bratislava

IČO: 50582577
DIČ: 2120419356

www.acn-slovensko.org
Tel.: +421 948 192 091
Email: info@acn-slovensko.org

ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi má na Slovensku právnu formu účelového zariadenia cirkvi a náboženskej spoločnosti.
Medzinárodná organizácia ACN – Aid to the Church in Need gGmbH, HRB 8446 je nezisková organizácia registrovaná v Nemecku. Medzinárodný finančný audit vykonáva renomovaná spoločnosť KPMG.