Obnova kresťanských komunít v Iraku

Teroristická skupina „Islamský štát“ zničila na Ninivských Planinách viac, ako 12 000 domov kresťanských rodín a 363 cirkevných budov. Vaša pomoc nám umožní zrealizovať veľký projekt rekonštrukcie v tejto oblasti. Kresťanské rodiny sa tak budú môcť konečne vrátiť domov.

Prisľúbili sme pomoc pre 131 projektov rekonštrukcie. Potrebujeme na to 3 543 331 €
Zdieľajte:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter

Veľa ľudí uniklo z Ninivských planín v roku 2014, keď teroristi z takzvaného „islamského štátu“ okupovali toto územie. Po oslobodení regiónu trvalo dva roky, kým sa miestne komunity začali obnovovať. Tí, ktorí sa nebáli vrátiť domov, našli svoje domovy zničené. Asi 430 kresťanských rodín sa vrátilo do mesta Karamleš. Zo 750 domovov kresťanských rodín bolo dodnes opravených 382. „Nevieme, či sa všetky rodiny vrátia, ale vieme, že musíme udržať históriu a identitu tohto regiónu. Je to pre dobro našich detí a našej kresťanskej diaspóry,“ hovorí otec Thabet Yousif. Počas okupácie bolo v regióne zničených 363 cirkevných budov. Obnova života Cirkvi je jednou z ciest ako povzbudiť kresťanov k obnove ich životov. Rekonštrukcia zničených domov a cirkevných budov nie je o oprave tehál, ale o znovuvybudovaní spoločenstiev.

Svedectvá

Otec Thabet Youssef

„Teroristi si mysleli, že keď vyplálili kostoly, polámali kríže a zneúctili ikony, zničili aj kresťanstvo na Ninivských planinách. Možno zničili budovy, no Cirkev stojí na skale, ktorou je Kristus a jeho kríž.“

Otec Adday Bababa z mesta Karamleš

„Táto dedina je domovom nás, našich otcov a praotcov. Je to náš dar. Teraz, keď ju môžeme obnoviť, mali by sme si ju chrániť ako nikdy pred tým.“

Ako nadácia pápežského práva má ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi privilégium vystupovať v mene Katolíckej Cirkvi.
„Pozývam vás všetkých pridať sa k nadácii ACN a konať dielo milosrdenstva po celom svete.“

Kontakt

ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi
Sládkovičova 7
811 06 Bratislava

IČO: 50582577
DIČ: 2120419356

www.acn-slovensko.org
Tel.: +421 948 192 091
Email: info@acn-slovensko.org

ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi má na Slovensku právnu formu účelového zariadenia cirkvi a náboženskej spoločnosti.
Medzinárodná organizácia ACN – Aid to the Church in Need gGmbH, HRB 8446 je nezisková organizácia registrovaná v Nemecku. Medzinárodný finančný audit vykonáva renomovaná spoločnosť KPMG.