Swetha

Volám sa Swetha a žijem v malej dedine na severe Indie. Kresťankou som sa stala v našej rodine ako prvá a ako rástla moja láska k Bohu, bolo to medzi mnou a mojím manželom stále ťažšie. Každý týždeň som chodila na svätú omšu, ale jemu sa to nepáčilo. Aj jeho priatelia sa ho pýtali, ako to, že každú nedeľu niekam odídem a nepracujem.

Jedného dňa mi manžel povedal, že Ježiš neostane v našom dome a roztrhal mi Bibliu. Mala som pocit, ako keby mi zničil život. Keď som sa pripravovala do kostola, prišiel so železnou tyčou v ruke a viackrát ma udrel. Bolo to zvláštne, pretože napriek jeho úderom sa mi nič nestalo. Cítila som, že Boh bol pri mne a ochraňoval ma a to ma iba povzbudilo.

Náš spoločný život nebol jednoduchý, pretože môj muž nevedel, čo znamená byť manželom a ja som nevedela, čo znamená byť manželkou. Naše manželstvo zachránili až prednášky, na ktoré nás pozval miestny kňaz. V pastoračnom centre v našej diecéze sme sa naučili, že manželstvo je posvätný vzťah, ktorý tvoria tri osoby: manžel, manželka a Boh. Toto nás úplne zmenilo. Dnes je medzi nami oveľa viac radosti, lásky a vzájomnej úcty.

Ak by bol môj život iný a nikdy by som nemusela čeliť ťažkostiam a diskriminácii kvôli tomu, že som žena a pochádzam z dalitského prostredia, možno by som nikdy nespoznala Ježiša a vieru, ktorá dáva hodnotu každému bez rozdielu.

ZDIEĽAŤ PRÍBEH