Asha

Volám sa Asha. Mám tri dcéry a jedného syna. Vydávala som sa, keď som mala 15 rokov a vtedy sme s manželom prišli do dediny, v ktorej žijeme dodnes. Môj život je ťažký a plný problémov. Nikdy som nemohla chodiť do školy, pretože pochádzam z veľmi chudobnej rodiny a ako dalitské dievča som nemala veľa iných príležitostí. Aj môj manžel robí kadejaké špinavé práce, napríklad maľuje alebo bieli prádlo.

Pracujem na poliach a robím manuálne práce na farme. Zarábam 50 rupií denne, čo je asi 63 centov. S takýmto platom nie som schopná postarať sa o našu domácnosť. Moja práca je veľmi namáhavá a nechcem, aby aj moje deti museli žiť takýto život. Túžim po tom, aby mohli študovať a stať sa veľkými ľuďmi.

V nedeľu chodím s deťmi do kostola a doma sa spolu modlíme k Panne Márii. Prosím ju, aby ochraňovala moje deti a zachránila nás od zla. Panna Mária je mojou matkou a ukazuje mi, ako žiť. Aj vďaka nej sa učím, že byť ženou a matkou je krásne. Som šťastná, že som mohla spoznať, že som Božia dcéra, pretože to prináša do môjho života
napriek všetkému veľkú slobodu!

Žijeme v tomto kúte sveta, zabudnutí všetkými. Žije tu tak veľa chudobných ľudí. Prosím, pomôžte nám. Boh vám žehnaj.

ZDIEĽAŤ PRÍBEH