Na záver vianočnej kampane, ktorá sa tento rok zamerala na pomoc kresťanom v biblických krajinách, pozýva pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi všetkých ľudí dobrej vôle aj do modlitby za ľudí a komunity, ktorým vyzbieraná finančná pomoc poputuje, aby priniesla čo najviac dobrého ovocia a posilnila vieru našich bratov a sestier na Blízkom východe.

 

Všemohúci a milosrdný Bože, dnes ťa prosíme za našich bratov a sestry na Blízkom východe. Územie, po ktorom kráčal tvoj Syn Ježiš, sa zmieta v násilí, v chudobe, v nedostatku a v zúfalstve.

Zakry svojou ochrannou pravicou kresťanov v Izraeli a v Palestíne, ktorí trpia vo vojne. Daj, aby hlavy štátov čím skôr našli mierové riešenie,a aby sa skončilo krviprelievanie.

Prosíme ťa, zmiluj sa nad obyvateľmi Sýrie, ktorí po rokoch vojny, krízy a nešťastí už nevidia žiadne východisko z katastrofálnej biedy a hladu.Dodaj im silu vytrvať a pomôž nám, aby sme im boli účinnou oporou.

Na príhovor svätého Charbela ti zverujeme hlbokou krízou zasiahnutý Libanon. Oživ nádej libanonského ľudu a zjednoť politikov pri obnove pokojného spolužitia náboženstiev a národností. Ochráň Libanon pred vojnou a chaosom.

Ujmi sa sýrskych a libanonských rodín, ktoré sa ocitli v existenčnej núdzi. Prosíme ťa za všetkých, ktorí museli utiecť zo svojej vlasti, no i za tých, ktorí odísť nemohli. Daj im trpezlivosť a útechu, keď čelia ťažkostiam a výzvam.

Posilni dôveru kresťanov v Iraku, ktorí sa po rokoch prenasledovania opatrne vracajú do svojich domovov. Požehnaj ich nové začiatky. Uteš tých, ktorí žialia nad stratou svojich blízkych.

Upevni cirkev v Jordánsku, aby veľkodušne dokázala pomáhať utečencom z okolitých krajín.

Daj, nech kresťania v biblických krajinách ostanú živými znameniami a nech poukazujú na tvoje kráľovstvo, ktoré je už medzi nami. Nauč ich i nás, ako byť tvojimi nástrojmi spravodlivosti a pokoja, odpustenia a zmierenia.

Amen.

 

 

Mladá Sýrčanka modliaca sa v Grécko-melchitskom kostole svätého Michala v Aleppe