Prezídium Policajného zboru poskytlo informácie k možnosti dopraviť sa na stretnutie so Svätým Otcom v Šaštíne na bicykli.

„Do Šaštína-Stráží je možné prísť aj na bicykli. Vstup do areálu s bicyklom možný nie je. Parkoviská pre bicykle budú vybudované pri ŤZP parkovisku, ktoré je najbližšie k areálu. Parkovisko pre bicykle nie je strážené,“ povedala pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

Kontrolné body pre vstup na podujatie sa otvárajú pre návštevníkov v utorok (14. 9.) od 22.00 h. Sektory a vstupy na omšu sa uzavrú na ďalší deň o 8.00 h. Príjazdové trasy na parkoviská sú spresnené na oficiálnej stránke návštevy pápeža v Šaštíne.

V súvislosti s omšou pápeža Františka v Šaštíne–Strážach 15. septembra bude tiež potrebné počítať s určitými dopravnými obmedzeniami.

„Parkovanie v okolí podujatia je pre príjazd autobusov vopred stanovený a pre návštevníkov, ktorí prídu osobnými autami, sú vyčlenené parkoviská podľa smeru príjazdu. Z odstavných plôch sa budú návštevníci presúvať pešo po vyznačenej trase, ktorá vedie po ceste. Odhadovaný čas presunu je približne 20 až 25 minút,“ uviedla Bardyová.

Mesto a okolité cesty sa uzavrú 14. septembra od 16.00 h. „Vstup do mesta bude umožnený najmä osobám, ktoré v meste bývajú, pracujú, návštevníkom a organizátorom. Otvorenie parkovísk pre návštevníkov bude v ten istý deň o 18.00 h. Úplné uzavretie diaľnice D2 v smere do ČR a trasy do mesta Šaštín-Stráže bude 15. septembra v čase od 7.00 do 13.00 h a diaľnica D2 v smere od ČR bude uzavretá od 11.00 do 13.00 h,“ informovala hovorkyňa Prezídia PZ. Obchádzková trasa bude zabezpečená prenosným dopravným značením po trase Senica – Borský Mikuláš – Lakšárska Nová Ves – Borský Sv. Jur – Sekule – Kúty.

Zdroj: TASR

Ilustračná fotografia: James Toose / Unsplash