Konferencia biskupov Slovenska v noci z nedele (12. 9.) na pondelok po mesiaci uzavrela oficiálnu registráciu účastníkov na verejné podujatia spojené s návštevou Svätého Otca na Slovensku. Vyplýva to z údajov registračného tímu. Ide o registráciu pre plne zaočkované osoby. TASR o tom informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska (KBS).

Približne polovica registrovaných príde na záverečnú svätú omšu so Svätým Otcom 15. septembra do Šaštína, zvyšok do Košíc a Prešova. KBS upozorňuje, že bez registrácie sa záujemcovia na verejné podujatia spojené s návštevou pápeža Františka nedostanú. Na podujatia sa prihlásilo aj takmer 7 000 nezaočkovaných ľudí.

„Spolu s pápežom Františkom, ktorý nás poctil svojou návštevou, sa tešíme na každého jedného z vás. Zároveň opätovne všetkých prosíme a vyzývame, aby si pred príchodom na jednotlivé verejné miesta spojené s programom pozreli všetky pokyny a povinnosti, ktoré je nutné splniť,“ povedal hovorca KBS Martin Kramara.

Zároveň dodal, že prosia ľudí o trpezlivosť. „Ak vám ešte neprišla vstupenka alebo máte akýkoľvek problém po registrácii, ozvite sa nám na infolinku +421 2 2220 0075 či e-mailovú adresu registracia@navstevapapeza.sk,“ poznamenal Kramara.

Vstupenky, ktoré registrovaným prídu, si treba pred príchodom na podujatie vytlačiť a je potrebné vziať si so sebou aj občiansky preukaz (či pas).

Zdroj: TASR
Foto: TASR