Pozývame veriacich na Slovensku prežiť tohtoročný pôst s inšpirujúcimi príbehmi a svedectvami kresťanov z Nigérie, ktorí dnes špeciálnym spôsobom vydávajú svedectvo o viere v Ježiša Krista.

Téma tohtoročného kalendára bola určená na základe prosieb Cirkvi v Nigérii, ktorá je už roky prenasledovaná a trpí pod militnantými skupinami ako Boko Haram či radikalizovanými pastiermi Fulani. Miestna vláda nereaguje na rozsiahle násilie, ktoré sa odohráva najmä v severných častiach a tzv. Strednom páse krajiny. Ich príklad neochvejnej viery nám môže pomôcť prehĺbiť tajomstvo života s Kristom a duchovne sa tak pripraviť na veľkonočnú radosť.

Biskup Makurdi, Mons. Wilfred Chikpa Anagbe, ktorý navštívil v októbri 2022 Slovensko, nás prosí aby sme nezabúdali na veľké utrpenie, ktorým prechádzajú naši bratia a sestry v Nigérii: „Prosím, modlite sa za nás. Aby v našej krajine mohli všetci žiť v pokoji. Boh vám žehnaj.”

Pôstny kalendár začne na Popolcovú stredu a bude zasielaný jednotlivcom na e-mail každý pracovný deň. Jeho obsahom bude každý deň iný príbeh, resp. svedectvo ťažko skúšaných veriacich v Nigérii. Posledné týždne pôstu budú venované krížovej ceste.

Prihlásiť sa je možné cez webovú stránku www.postnykalendar.sk.