Sestra Annie Demerjian zo Sýrie, pre ktorú ACN zbiera prostriedky na ušitie oblečenia pre 30 000 detí, nám krátko pred Vianocami poslala túto správu: 

 

“Situácia v Sýrii je veľmi zlá. Chudoba a hlad sú stále väčšie. Obrovské množstvo rodín si nemôže dovoliť ani jedno denné jedlo.

My, sestry Ježiša a Márie, sa snažíme pomáhať, ako len môžeme. S pomocou jednej organizácie rozdávame potravinové poukážky najchudobnejším rodinám, ktoré nemajú živiteľa. 

Najmä počas týchto sviatkov máme veľmi veľa práce. Distribuujeme totiž oblečenie, ktoré je určené ako vianočné darčeky pre 30 000 detí v celej Sýrii. Na niektorých miestach môžeme osobne rozdeľovať nohavice, blúzky a košele. Zdieľame tak spolu s deťmi a ich rodinami radosť z vianočného obdarovávania. 

Sestra Annie Demerjian pri distribúcii oblečenia chudobným na Vianoce 2021, Aleppo, Sýria.

Pomáhame tiež chudobným rodinám, ktoré si nemôžu dovoliť kúpiť palivo. Poskytujeme im finančnú pomoc na zakúpenie kuriva počas tejto tuhej zimy. 

Cítime sa požehnaní, že máme bratov a sestry v zahraničí, ktorí na nás myslia najmä počas týchto vianočných sviatkov.  

Kresťanské rodiny v Sýrii zvyknú pripravovať niekoľko vianočných jedál, ako napríklad kibbeh (mäso a bulgur), yabraq (hroznové listy plnené ryžou a mäsom), alebo ryžu a hrach s mäsom. Teraz si bohužiaľ nemôžu dovoliť žiadne zo svojich tradičných jedál. Musia sa uspokojiť len s ryžou a hrachom, bez mäsa.

Máme nádej, že budúci rok príde najprv mier a potom už nikto nebude v núdzi, chudobný alebo hladný.”

 

Foto: ACN