Návštevníci najväčšieho podujatia pápežovej návštevy – svätej omše v Šaštíne – prichádzali na miesto ešte za tmy. Brány areálu boli otvorené už od stredy od 22.00 h. Ľudí sme sa pýtali, aké to bolo.

(Článok budeme aktualizovať)

 

Miroslav:

Na cestu som vyrazil z Bratislavy o štvrtej hodine ráno a okolo piatej som prišiel na vyhradené parkovisko. Doprava bola v tom čase bezproblémová, ale približne od 6.30 sa začali tvoriť kolóny vo všetkých smeroch pred vstupom do Šaštína. Sektory pre verejnosť boli už v nočných hodinách plné ľudí a od siedmej sa postupne zapĺňajú aj sektory pre VIP.

Už od veľmi skorého rána (cca od štvrtej) prebiehal neustále program, ktorý viedol hlavne otec Martin Jarábek z Rádia Mária. Príjemným zážitkom boli ranné chvály a ruženec.

Keď som okolo šiestej vchádzal do areálu, pri vstupných bránach nebolo takmer žiadne čakanie a kontroly prebiehali bez problémov.

 

Barbara:

Z Bratislavy sme vyšli pred polnocou. Ráno pred pol treťou tu bolo veľmi málo ľudí, našli sme si skvelé miesto, kde sme si rozložili karimatku, ale spánok nebol možný. (smiech)

Vrelo sme očakávali desiatu hodinu a príchod Svätého Otca. Dali sme si raňajky a čas sme napríklad trávili aj ružencom a premýšľaním o predchádzajúcich pápežových slovách z jeho návštevy. Mala som radosť a nevedela som sa dočkať príchodu pápeža.

Chcela by som veľmi vyzdvihnúť dobrovoľníkov, ktorí boli naozaj ochotní, aj keď som sa ich o štvrtej hodine ráno spýtala, kde je káva.

 

Foto: Katarína Adamčáková
Foto: Katarína Adamčáková

 

Katarína:

Vyrážali sme o 23.30 z Bratislavy a s prestupom v Trnave sme pokračovali pútnickým vlakom až do Šaštína.

Vlaky boli pomerne prázdne, po vystúpení na stanici tam čakalo množstvo policajtov, ktorí sa čudovali, kde sú ostatní návštevníci a prečo z vlaku vystúpilo iba zopár cestujúcich.

Kontrola a vstup do sektorov boli o tomto čase veľmi hladké a plynulé, dostali sme sa na dobré miesta pri uličke, odkiaľ máme skvelý výhľad na obrazovky i na liturgický priestor.

V sprievodnom rannom programe som videla snahu pretaviť nadšenie do toho, aby sme išli s našimi pocitmi na hlbinu a viac sa nastavili aj na to putovanie, ktoré sa odohráva v našej každodennosti, ktoré nastane po tejto návšteve a stane sa opäť všedným.

 

Foto: Katarína Adamčáková
Ilustračná fotografia: Martin Baumann/TASR