Fadeela som stretla pred pár dňami v jednom z mnohých kostolov v americkom Pittsburghu. Palestínčan pochádzajúci z Ježišovho rodiska hovoril o prenasledovaní kresťanov jeho rodnej krajine, ale aj inde na Blízkom východe. Predovšetkým v Sýrii a Iraku je podľa neho situácia hrozivá – extrémisti z ISIS ľudí unášajú, predávajú do otroctva, sexuálne zneužívajú, mučia a zabíjajú.
V irackom Mosule videl Fadeel mnoho domov, obchodov a kostolov označených červeným symbolom, ktorý na prvý pohľad pripomína veselého jednookého smajlíka. Zo „smajlíka“ však ide strach. Na vrchu otvorený kruh s bodkou v prostriedku je arabským písmenom N, ktorým moslimskí extrémisti označujú kresťanov (Nazarene/Nasrani). Nasprejovaný symbol na múroch domov je ultimátom, ktoré teroristi dávajú kresťanom – definitívne a bezpodmienečné opustenie domu do 10-12 hodín, konvertovanie na islam alebo smrť.
Fadeel je umelec-rezbár a hlboko veriaci kresťan. Arabskému písmenu N sa zo solidarity k svojim sýrskym a irackým bratom a sestrám rozhodol „prideliť“ nový význam – z otvoreného kruhu vytvoril písmeno G predstavujúce Boha (anglicky God). Súčasťou nového symbolu je aj kríž.
Fadeel sa so mnou rozlúčil slovami: „Boh je mocný, nestrácame nádej! Modlite sa, prosím, za prenasledovaných kresťanov na Blízkom východe.“