Pomôžme prežiť kresťanom v biblických krajinách!

Ťažká situácia ich núti emigrovať.

Svätá zem, Sýria, Irak, Libanon, Jordánsko … Tam, kde pôsobil Ježiš a prvá cirkev, dnes kresťania trpia veľkou núdzou. Mnohí stratili domovy, nemajú prácu, žiadne peniaze na jedlo. Deti nemajú za čo chodiť do školy. Elektrinu majú len pár hodín denne.

Ak odídu, v krajinách Biblie zanikne kresťanstvo.

🙏 Modlitba za kresťanov v biblických krajinách 

Ako pomáhame?

Pridajte sa k pomoci ľuďom, ktorí stratili domy, prácu a žijú vo veľkej biede. Nemajú peniaze na základné veci ako jedlo, lieky či energie.

Vaša štedrosť pomôže rodinám, ktorým neostávajú peniaze na oblečenie ani školné pre deti. Potrebujú našu oporu a starostlivosť.

S vašou pomocou môžeme opraviť zničené kostoly, rozvíjať pastoráciu a pomôcť miestnym kňazom a rehoľníkom starať sa o ľudí.

Váš dar je nádejou pre ľudí v núdzi

🎁13 €

Zimná vetrovka pre chudobné dieťa

📍Damask, Aleppo, Homs, Hama a ďalšie, Sýria

Pomôžte s nami 27 590 deťom z rôznych častí Sýrie, ktorých rodiny im nemôžu kúpiť teplé oblečenie na zimu.

Minimálna mzda, za ktorú pracujú tisíce kresťanov v Sýrii, je zhruba na úrovni 13 eur mesačne. Z nej musia pokryť životné náklady svojich rodín – jedlo aj bývanie.

Miestne rehoľníčky z Kongregácie sestier Ježiša a Márie chcú rodinám pomôcť dvojakým spôsobom: Deti dostanú teplé oblečenie a malé dielne, ktoré bundy ušijú, si takto zarobia skromné živobytie.

→ 13 eur pomôže deťom a rodinám prekonať zimu

🎁22 €

Miska teplého jedla pre človeka v núdzi

📍Damask, Sýria

Vaša štedrosť pomôže tým najchudobnejším obyvateľom Damasku, najmä seniorom, osamelým a chorým ľuďom, ktorí nemajú žiadne prostriedky na jedlo ani energie. Elektrický prúd je natoľko nestabilný, že nedokážu ani skladovať potraviny.

Farnosť svätého Jozefa má kuchyňu, ktorá môže poskytnúť stravu až 400 ľuďom, no nie sú financie na jej prevádzku! Rozhodli sme sa pomôcť, aby ľudia nemuseli trpieť hladom. Tí, ktorí nemôžu prísť do jedálne, dostanú jedlo domov.

→ 22 eur zabezpečí núdznemu človeku dôstojnú stravu na jeden mesiac

🎁92 €

Školné pre chudobné dieťa na jeden rok

📍Údolie Bekaa, Libanon

Pomôžme 100 žiakom zostať v dvoch školách v severnej časti údolia Bekaa. Tento región ešte nikdy nezažil takúto veľkú chudobu.

Dominuje mu prítomnosť šiitských moslimov a hnutia Hizballáh. V jednej škole sú 2 % kresťanov, v druhej 50 %. Ani v jednej zatiaľ nie je povolené vyučovanie islamu.

Sestry Notre Dame du Bon Service slúžia v regióne už 70 rokov. Školy, ktoré tu postupne zakladajú, vedú v duchu evanjelia. No ak deti nebudú môcť chodiť do školy, rodiny budú musieť emigrovať.

→ 92 eur umožní jednému dieťaťu vzdelávanie v súlade s vierou

🎁176 €

Jeden meter štvorcový pre kresťanov v Iraku

📍Baghdeda/Karakoš, Irak

Kresťania chcú ostať aj v Iraku. Spoločne môžeme naprávať hrozné škody spôsobené Islamským štátom.

V roku 2014 bolo mesto Baghdeda okupované teroristami ISIS. Tí zničili miestny chrám aj veľkú halu, ktorá bola dokončená len dva roky predtým. Miestni kresťania potrebujú toto miesto o rozlohe približne 2 000 m² na rozličné pastoračné aktivity zamerané na budovanie viery a kresťanskej komunity. Jedine živá viera a spoločenstvo im pomôže prekonať traumu z vojny.

→ 176 eur prinesie 1 m² novej nádeje pre kresťanov

Pomôžme obetiam vojny!

V mene trpiacich vám ďakujeme!

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi pomáha už viac ako 75 rokov všade tam, kde sú ľudia prenasledovaní pre svoju vieru, trpia útlakom, alebo sú v núdzi. Ak sa na niektorý z vyššie uvedených projektov vyzbiera viac prostriedkov ako je potrebné, váš dar bude použitý na podobný projekt v Sýrii, Libanone, Iraku, Jordánsku a Svätej zemi.