Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

10. marec otec Evarist Mushi, Tanzánia

Zanzibar je predovšetkým vyhľadávaný raj turistov (ostrov s prevažne moslimskou väčšinou, ktorý je súčasťou Tanzánie). Nájdete tam tyrkysové moria a biele piesočnaté pláže.  

Tento ostrov má však aj svoju odvrátenú stránku.  

Hovoríme o temnej minulosti otroctva a o materiálnom nedostatku, ktorou trpia nielen misionári. Radikálne islamské skupiny sa neustále snažia vytvárať napätie medzi kresťanmi a moslimami.  

Otec Evarist Mushi sa chystal v nedeľu 17. februára 2012 v katedrále svätého Jozefa slúžiť svätú omšu. O siedmej hodine ráno, práve keď sa pokúšal vystúpiť z auta, ho obkľúčili dvaja ozbrojení muži na motorke. Postrelili ho trikrát pred očami ostatných a zomrel tak vo veku 55 rokov.  

Práve rok 2012 bol pre kresťanov v Zanzibare veľmi ťažký. Tri katolícke kostoly boli vypálené a rovnaký osud postihol aj niekoľko protestantských kostolov.  

Modlitba:

Pane, prosíme ťa o skutočnú pokoru a odvahu čeliť svojej hriešnosti. Niekedy je pre nás ľahšie skrývať sa za chyby druhých a presvedčiť samých seba o vlastnej bezúhonnosti. Pošli nám svojho Svätého Ducha, aby sme sa dokázali v pravde pozrieť na stav svojej duše, úprimne oľutovali svoje hriechy, a aby sme sa celým srdcom obrátili k tebe.

Napriek napätiu, ktoré v mnohých prípadoch vytvorili vonkajšie skupiny, vo všeobecnosti existuje mierové spolužitie medzi rôznymi náboženstvami v Tanzánii.  

Viera tu síce rastie, no v krajine je veľa seminaristov, ktorí trpia materiálnymi nedostatkami. ACN v súčasnosti podporuje v Tanzánii 244 seminaristov zo siedmich rôznych diecéz.  

Čísla z každej diecézy sú nasledujúce: Singida 39, Dodoma 20, Sumbawanga 52, Mbulu 62, Zanzibar 4, Kondoa 3, Kigoma 64.  

Seminaristi môžu pokračovať vo svojej formácii len vďaka štedrým darom od podporovateľov.

“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.