Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

15. marec otec Pierluigi Maccalli, Niger

Ako uvádza kresťanská spravodajská agentúra Zenit, nigerská farnosť v Bomoange je zanedbávaná a izolovaná kvôli nedostatku ciest a infraštruktúry. Je to oblasť postihnutá štrukturálnou chudobou, ktorá má vážne problémy vyplývajúce z nedostatku zdravotnej starostlivosti, deficitu vody a vzdelania. 

Otec Pierluigi Maccalli sa snažil jedenásť rokov v dedine Bomoanga v Nigeri nielen evanjelizovať, ale aj pozdvihnúť životnú úroveň obyvateľstva. Venoval sa napríklad integrálnemu rozvoju ľudí, stavbe škôl a rozvoju mladých farmárov. 

Osem ozbrojených mužov prišlo 17. septembra 2018 na motorkách do dediny. Pravdepodobne islamisti z kmeňa Peulh uniesli pred polnocou talianskeho misionára otca Pierluigiho z jeho domu v Baomange, ktorý sa nachádzal oproti miestnemu katolíckemu kostolu. Odvtedy nemáme žiadne správy o osude tohto misionára a člena Asociácie misií v Afrike. Ukradli jeho počítač a telefón. Svedkom únosu bol jeho indický spolubrat, ktorému sa podarilo utiecť, ako informuje oficiálny web otcov SMA (Society of African Missions).

Modlitba:

Pane, prosíme ťa, priveď otca Pierluigiho späť domov. Ty si naším pastierom, ktorý nás vedie po zelených pastvinách. Si našou živou vodou, ktorá dokáže uhasiť ten najsilnejší smäd. Láskavo sa staráš o najskrytejšie potreby našej duše. Prosíme ťa, ochráň svojho verného služobníka, posilni ho v jeho utrpení, a nás nauč modliť sa k tebe s úprimnou dôverou.

Brat otca Pierluigiho, otec Walter, ktorý je tiež kňazom a misionárom, poslal ACN správu, v ktorej žiada o modlitby za jeho skoré prepustenie. „Vieme, že tieto veci si vyžadujú čas, ale naďalej s trpezlivosťou a vierou veríme v jeho možné oslobodenie. Denne sa s nádejou modlíme. Ježišu prosíme ťa, osloboď otca Pierluigiho, prosíme ťa, nech sa vráti domov živý a zdravý.  


“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.