Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

16. marec sestra Inés Nieves Sancho, Stredoafrická republika

„Žena, ktorá dala život Ježišovi pre službu chudobným,“ zaznelo z úst pápeža Františka počas generálnej audiencie.  

V skorých ranných hodinách 20. mája 2019 brutálne zavraždili sestru španielskeho pôvodu Inés Nieves Sancho v Stredoafrickej republike, kde pôsobila 27 rokov. Sestra Inés žila v malej komunite francúzskeho zhromaždenia dcér Ježiša z Massacu.

Vrahovia ju ako 77-ročnú uniesli z kláštora a odviedli na miesto, kde učila dievčatá a mladé ženy šiť, aby im pomohla k lepšej budúcnosti. Práve na tomto mieste ju sťali. Miestni predpokladajú, že ich motívy vychádzajú z čarodejníckych rituálov, ktoré sa od času vojny stávajú čoraz častejšími a brutálnejšími a dominujú im extrémistickí partizáni. 

Modlitba:

Po Bohu žízni moja duša, po Bohu živom,“ tak znejú slová dnešného responzóriového žalmu. Pane, či si to uvedomujeme alebo nie, naša duša bude vždy dychtiť po tebe ako po svojom Stvoriteľovi a Vykupiteľovi. Nebude spokojná, kým nespočinie v tebe. Prosíme ťa, zošli nám svoje svetlo a svoju pravdu, nech nás sprevádzajú a privedú nás do tvojej blízkosti.

Aj na ďalších miestach v Stredoafrickej republike pokračujú zasvätené sestry vo svojom živote obetovanom chudobným tak, ako to robila sestra Inés.  

Medzi nimi sú aj sestry z Inštitútu sv. Jozefa, ktoré od roku 2017 pracujú na podpore pastoračnej práce Cirkvi v diecéze M´Baiki na juhozápade krajiny.  

Venujú sa pomoci bezbranným ženám, práci v školách a poskytovaniu pediatrických a iných služieb vo farnosti Ducha Svätého v meste Pissa. ACN nedávno pomohla ich komunite pri základných inštalatérskych prácach a oprave strechy kláštora.


“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.