Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

2. marec otec Wasim Sabieh a otec Thaier Saad Abdal, Irak

Opätovné protikresťanské násilie sa prejavilo poslednú októbrovú nedeľu v roku 2010 počas nedeľnej omše v sýrskej katolíckej katedrále Panny Ustavičnej Pomoci v Bagdade.

Päť teroristov z moslimskej teroristickej organizácie, ktorá má blízko k al-Káide, kričali pri útoku: „Allahu Akbar!“ Predtým, ako sa odpálili samovražednými pásmi, rôznymi spôsobmi demonštrovali svoju nenávisť voči kresťanskej viere.

O život prišli otec Wassim Sabih (Waseem Sabeeh Al-kas Butros) vo veku 27 rokov a otec Thaier Abdal (Thaer Saad-alla Abdal) vo veku 32 rokov. Okrem dvoch irackých kňazov bolo zavraždených aj 46 katolíckych veriacich.

Modlitba:

Pane, ty si moja pomoc a môj vykupiteľ.“ Možno aj týmito slovami žalmu sa dvaja mladí kňazi, Wassim a Thaier, prihovárali Bohu v ťažkých chvíľach. Pane, pomôž nám vnímať ťa ako mocného a starostlivého Otca, ktorý nám prichádza na pomoc vždy, keď k tebe voláme. Ďakujeme ti, že ty si nám na blízku v každom momente nášho života.

Mnoho irackých kresťanov z dôvodu prenasledovania v posledných rokoch opustilo svoju krajinu. Zároveň existuje veľa rodín, ktoré stále čakajú na to, aby mohli znovu vybudovať svoje komunity. Od vyhostenia teroristov z Ninivských plání sa ACN rozsiahlo angažovala a doteraz vybudovala približne 14 723 domov.

Podporujeme aj také projekty, ako je obnova materskej a základnej školy Panny Márie v Mosule, ktorá bola tiež čiastočne zničená, a tým podporujeme irackých kresťanov, aby sa vrátili do svojich pôvodných domovov a mohli tak žiť svoju kresťanskú vieru vo svojej krajine.  

“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.