Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

20. marec
otec Révocat Gahimbare,
Burundi

Burundi prechádza vážnou politickou krízou, ktorá si vyžiadala stovky obetí a vysťahovalcov. Kresťania sú v neustálom ohrození. Štyria zlodeji zamaskovaní za policajtov sa 8. marca 2009 dostali do kláštora rehoľných sestier Bene Maria. Otec Gahimbare sa im ponáhľal pomôcť, no na ulici ho maskovaní útočníci prepadli a zastrelili. Na mieste bol mŕtvy.

Modlitba:

Pane, ty k nám prehováraš v dnešnom čítaní: „Budem pre Izrael ako rosa, kvitnúť bude ako ľalia ... Jeho konáre sa rozrastú, nádherný bude ako oliva...“ Sľubuješ nám plnosť svojej lásky i odpustenia – pod jedinou podmienkou: že sa navrátime k tebe a s pokorou ťa odprosíme za svoje hriechy. Prosíme ťa, Pane, zmiluj sa nad nami, a ochráň svoj ľud v čase každej krízy.

V Afrike a Ázii je veľa kongregácií a farností, ktoré potrebujú vo svojich priestoroch posilniť základné bezpečnostné opatrenia. Konkrétne v Burundi pomáha ACN s projektom vybudovania oplotenia okolo kláštora Benebikira.


“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.