Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

3. marec otec James Mukalel, India

„Krv otca Jamesa nebola zbytočne preliata. Slúži katolíckej cirkvi a jej misii v Indii. Modlime sa k Bohu za spravodlivosť a ochranu,“ povedal na jeho pohrebe biskup Mukkuzhy.

Otec James navštevoval rôzne rodiny a kláštor v meste Thottathady v južnej Indii. Patril do diecézy Tellichery, ale v tom čase pracoval v diecéze Belthangady. Večer 30. júla 2009 sa vracal do svojej farnosti z pohrebu staršieho farníka. „Bol to dobrý človek a nemal nepriateľov. Horlivý misionár slúžiaci všetkým ľuďom všetkej viery,“ vyhlásil o ňom biskup Mukkuzhy pre portál Asia News.

Jeho telo, na ktorom boli viditeľné znaky škrtenia, našli nasledujúci deň o šiestej ráno pri ceste vedľa jeho motocykla na okraji mesta Mangalore v štáte Karnataka. Zabili ho vo veku 39 rokov. Jeho biskup odmietol tvrdenie, že sa stal obeťou lúpeže. Rok pred tým zaútočili hinduistickí fundamentalisti na viac ako 20 kresťanských cirkví.

Modlitba:

Pane, prosíme ťa, nauč nás odpúšťať. Ty sám najlepšie poznáš naše poklesky a napriek tomu nás miluješ a odpúšťaš nám každý hriech, ktorým sme ťa pribili na kríž. Uč nás svojím príkladom a pomáhaj nám svojou milosťou, aby sme vždy mali silu odpúšťať aj tým, ktorí ubližujú alebo dokonca siahajú na život našim bratom a sestrám.

Práca, ktorú začal otec Mukalel, pokračuje dodnes. Od roku 2011 ACN podporuje vzdelávanie 1493 ľudí-katechétov, kňazov, rehoľníkov a mladých ľudí v diecéze Belthangady.  

“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.