Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

5. apríl
Leah Sharibu,
Nigéria

„Hrdinka kresťanskej viery v 21. storočí a vzor pre mladšiu generáciu. Symbol silnej viery pre ľudí, ktorí sú dlhodobo prenasledovaní v severovýchodnej Nigérii,“ opisuje hrdinku kňaz Para Mallam.

Leah Sharibu, mladú 15-ročnú nigérijskú študentku, uniesli spolu s ďalšími študentkami islamistickí teroristi z hnutia Boko Haram 19. februára 2018 po tom, ako zaútočili na školu, kde Leah študovala. Dievčatá uniesli v meste Dapchi na severovýchode Nigérie. 

„Boh koná veľké svedectvo prostredníctvom zajatia a odvahy Leah. Ani Boko Haram, ani žiadna sila na Zemi, duchovná alebo fyzická, nikdy nezničí kresťanstvo,“ uviedol kňaz Mallam.

Kým ostatné dievčatá prepustili po štyroch týždňoch, Leah zostáva naďalej v zajatí, pretože sa odmieta vzdať svojej kresťanskej viery a prestúpiť na islam.

„Moja výzva a otázka na Boko Haram je: Kde je ľudskosť?! Predstavte si, že Leah by bola vaša dcéra, páčilo by sa vám, keby jej niekto robil to, čo vy? Proti jej vôli a súhlasu? Boh nikdy nikoho nenúti konvertovať!“ avizuje otec Mallam.

Modlitba:

Dnes, na Kvetnú nedeľu, si pripomíname, ako zástupy ľudí oslavovali Krista ako svojho kráľa. Mnohí z nich však už zakrátko budú kričať: „Ukrižuj ho!“. Pane, my vieme, že ty si Kráľom, ktorý má zvrchovanú moc, no zároveň sa ponižuje a zomiera na kríži ako zločinec – aby sme sa v tebe mohli stať kráľovskými synmi a dcérami. Prosíme ťa, buď naším Kráľom odteraz až naveky.

Tiež sa modlime, aby Leah Sharibu – ktorá sa nevzdala Krista ako svojho Kráľa – bola čoskoro prepustená na slobodu aj s ostatnými školáčkami, ktorých unieslo hnutie Boko Haram a stále ich drží v zajatí.

“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.