Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

6. apríl
Akash Bashir,
Irak

„Nechaj ma ísť, mám bombu a zomrieš...,“ vyhrážal sa samovražedný atentátnik Akashovi, ktorý sa ho pokúšal zastaviť. „Urob, čo chceš, aj keď zomriem, nikdy ťa nepustím,“ opisuje Akashovu statočnosť a odvahu portál Pakistantoday.

Do kostola sv. Jána v lahorskej štvrti Youhanabad sa pokúšal dostať podozrivo vyzerajúci muž. Akash si všimol, že má okolo pása pripnuté výbušniny a nedovolil mu vojsť. Po niekoľkých sekundách, keď sa mu ho nepodarilo odradiť od zamýšľaného činu, sa vrhol na podozrivého, ktorý sa sám odpálil.

Iba dvadsaťročný Akash Bashir, absolvent školy dona Bosca v pakistanskom meste Lahore, obetoval svoj život 15. marca 2015 a zachránil tak svojich blížnych, zhromaždených katolíckych veriacich, ktorí práve slávili eucharistiu.

Modlitba:

Pane, ty si naším svetlom a našou spásou. Si Bohom, ktorý odpúšťa aj tým najväčším zločincom, ak sa k tebe obrátia s úprimnou túžbou po odpustení. Prosíme ťa, osvieť všetkých tých, ktorí žijú v temnote nenávisti a hriechu, a ktorí chcú siahnuť na životy nevinných. Daj sa im poznať ako jediný Boh, ktorý túži do ich života vniesť celkom novú nádej a skutočné Vykúpenie.

Mnoho kresťanov v Pakistane čelí diskriminácii a prenasledovaniu kvôli svojej viere. Napriek krutým podmienkam, veľkej chudobe a sociálnemu vylúčeniu odvážne vytrvávajú vo svojej viere.

Potrebujú však našu podporu, najmä mladí, a preto ACN pravidelne financuje projekty diecézneho mládežníckeho apoštolátu, okrem iného v mestách Lahore a Faisalabad.

“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.