Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

7. marec otec Fransiskus Madhu, Filipíny

Bol jedným z najmladších kňazov v krajine, vedomý si rizík svojej misijnej práce a ochotný dať svoj život za vieru, tvrdia jeho najbližší.  

Misionár Božieho Slova Fransiskus Madhu, narodený v roku 1976, národnosťou z Indonézie pôsobil v obci Mabugtot, na základnej škole, kde práve dokončoval niektoré pastoračné činnosti a pripravoval sa na slávenie omše na Kvetnú nedeľu.  

Tragédia sa odohrala v diecéze Tabuk na severných Filipínach 1. apríla 2007. Otec Fransiskus sa práve chystal slúžiť svätú omšu, keď ho prepadli štyria muži. Jeden z nich mal zbraň a zastrelil ho. Ten istý muž ho ohrozoval pár hodín pred tým, ako ho zavraždil.

Modlitba:

Pane, prosíme Ťa za všetkých ľudí, ktorí v pomätení ducha páchajú násilie a broja proti Tebe. Ty sám si vzal na seba naše bolesti, odpustil si tým, ktorí Ti ublížili a svojím Zmŕtvychvstaním si zvíťazil nad hriechom i nad smrťou. Daj, aby každá zblúdená duša precítila hĺbku Tvojej lásky.

Práca katolíckych misionárov v mnohých rôznych častiach sveta je náročná. Prichádzajú na miesta, ktoré sú často neprístupné a kde neexistuje infraštruktúra. Sú to miesta, na ktoré je ochotný ísť málokto.  

Hlásajú Božie slovo a prinášajú eucharistiu, taktiež poskytujú rady a podporu komunite. Často bránia ľudí pred sociálnou nespravodlivosťou.  

Formácia týchto budúcich misionárov je veľmi dôležitá. ACN podporuje prácu mnohých z nich a taktiež mladých angažovaných laikov v hlásaní evanjelia. Na Filipínach sa ACN podieľa na realizácii rôznych projektoch vrátane národnej formácie mládeže. 

“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.