Predstavujeme Pôstny kalendár 

Počas celého trvania pôstu • Každý deň nový príbeh jedného mučeníka • Pripravte sa duchovne na Veľkú noc

ZÍSKAŤ PÔSTNY KALENDÁR
PODPORIŤ
NADÁCIU ACN

8. marec sestra Glória Cecília Narváez Argoti, Mali

Mali je jedna z najchudobnejších krajín sveta. Práve tu šesť rokov pracovala na misijnom diele sestra Glória Argoti pôvodom z Kolumbie. 

Päť ozbrojených mužov vtrhlo 7. februára 2017 do kláštora františkánskych sestier Nepoškvrnenej Panny Márie v Karangasso v Mali. Jeden mal so sebou mačetu a ostatní zbrane. Ukradli sanitku patriacu ošetrovni a počítače. Uniesli jednu zo štyroch sestier, sestru predstavenú Gloriu Ceciliu Narváezovú, ktorá sa starala o siroty a ponúkala miestnym ženám pomoc a podporu. 

Sestra Gloria má 56 rokov a bola nadriadenou komunity, do ktorej patria tri sestry z Kolumbie a jedna zo susednej krajiny Burkina Faso. Pracovali na misijnej stanici v regióne Sikasso, približne šesť hodín cesty na juhovýchod od hlavného mesta Bamako. Dohromady sestra Cecília pracovala dvanásť rokov na africkom kontinente, šesť z nich v Benine a ďalších šesť v Mali. 

Prosíme vás o modlitbu za jej ochranu a prepustenie!

Veľa náboženských združení sa podieľa na projektoch zameraných na rozvoj žien, ktoré sú rovnako v nebezpečných situáciách ako sestra Glória Argoti. V priebehu roka 2018 podporovala ACN v Afrike vznik a apoštolát 3 470 rehoľných sestier.

“Všetkých vás pozývam s nadáciou ACN vykonávať po celom svete skutky milosrdenstva.” Pápež František

© 2020 Pápežská nadácia ACN Slovensko - Pomoc trpiacej Cirkvi. Ako pápežská nadácia má ACN právo vystupovať v mene Cirkvi.