Warning: preg_replace_callback(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 22 in /data/3/0/3087a964-c5f9-449a-9000-1fe350be9010/acnslovensko.sk/web/syria2018/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/base/siteorigin-widget.class.php on line 846

Slováci sa stretli so sýrskymi DEŤMI VOJNY (+ fotky)

Novinky

Slováci sa stretli so sýrskymi DEŤMI VOJNY (+ fotky)

Vo štvrtok 7. februára 2019 predstavila pápežská nadácia ACN v bratislavskom Dome Quo Vadis putovnú výstavu DETI VOJNY. Slováci tak majú jedinečnú príležitosť nahliadnuť do vojny v Sýrii očami detí do 24. februára v Bratislave a následne v ďalších vybraných slovenských mestách.

Vernisáž otvorili mladí umelci zo Základnej umeleckej školy sv. Cecílie v Bratislave. Hudobnými vstupmi a slovom, v ktorom predstavili dve autentické a dojímavé svedectvá sýrskych rovesníkov, vyjadrili svoju hlbokú blízkosť „deťom vojny“. Inšpirovali tak ďalšie deti zo Slovenska, ktoré sa chcú za svojich rovesníkov modliť.

VIDEO Z PREDSTAVENIA VÝSTAVY

Výstava, ktorá sa koná v rámci kampane POMOC PRE SÝRIU, sa skladá z troch častí:

  1. autentické kresby sýrskych detí, ktoré sú vyjadrením ich vojnových skúseností,
  2. vybrané práce zaslané do výtvarnej súťaže Deti pre Sýriu, ktorými slovenské deti vyjadrujú solidaritu s utrpením sýrskych rovesníkov,
  3. fotografické portréty sýrskych detí a mladých, ktorých poznačila vojna, spolu s ich životnými príbehmi.

Výstava je tak symbolickým miestom stretnutia slovenských a sýrskych detí prostredníctvom ich obrázkov.

Expozícia DETI VOJNY v Bratislave potrvá do 24. februára. Následne bude počas marca 2019 putovať po vybraných slovenských mestách – inštalovaná bude v niektorých firmách, centrách, farnostiach, školách. Záujemcovia sa môžu o uvedenie výstavy vo svojich priestoroch uchádzať na adrese info@acn-slovensko.org.