Bratislava – Už tento štvrtok sa Slovensko pripojí k viac ako 80 krajinám, v ktorých sa deti zjednotia v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete. Mier v súčasnosti potrebuje viac ako 40 krajín, ktoré sú sužované prebiehajúcim vojnovým konfliktom. Aj deti sa môžu pričiniť o jeho dosiahnutie zapojením sa do modlitebnej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec. Viac o príbehu tejto iniciatívy sa dozviete v reláciách, ktoré odvysielali TV LUX a Rádio LUMEN.

V pondelok 8. októbra bola hosťom relácie Doma je doma na TV LUX riaditeľka národnej kancelárie ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi Martina Hatoková, ktorá predstavila medzinárodnú modlitebnú iniciatívu Milión detí sa modlí ruženec a pozvala slovenské deti k zapojeniu sa. V priebehu relácie tiež vyhlásila výsledky súťaže Deti pre Sýriu. Druhým hosťom relácie bol p. Bruno Donoval OP, spolupracovník promótora pre ružencové bratstvá na Slovensku.

Viac si pozrite TU

 

Aké sú začiatky modlitebnej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec a prečo to má zmysel? Vypočujte si reláciu Vitaj doma, rodina!, ktorú odvysielalo Rádio LUMEN v nedeľu 14. októbra.

Reláciu si vypočujte TU.

 

K modlitebnej iniciatíve sa môžete pridať už tento štvrtok o 9.00. Modlitbu ruženca bude naživo vysielať TV LUX, Rádio LUMEN a Rádio Mária Slovensko.