Milióny ľudí

na Ukrajine trpia núdzou. Stratili svoje domovy a svojich blízkych. Potrebujú materiálnu a duševnú podporu.

Cirkev pomáha

deťom, rodinám a tým najchudobnejším, aby nepodľahli beznádeji a zúfalstvu.

Venujte im 40 dní pôstu

Čiastku, ktorú ušetríte za akékoľvek svoje pôstne odopretie, môžete venovať ako almužnu.

Prinesiete tak nádej ľuďom v núdzi a zasväteným osobám, ktorí trpia vojnou na Ukrajine a Cirkvi pomôžete starať sa o nich i naďalej.

Vaša obeta je veľký dar pre ľudí v núdzi

VZDÁM SA

streamovacej služby / bulvárnej tlače

a pomôžem vysídleným matkám s deťmi

V katolíckom mládežníckom centre Pidlyute v Ivano-Frankivsku na západnej Ukrajine je ubytovaných 98 žien a detí. Nemajú sa kam vrátiť, pretože ich domy a mestá boli zničené. My ich môžeme zachrániť pred hladom a dať im dôstojné ubytovanie. Už 21 eur pomôže uživiť jednu osobu na mesiac.

>> Chcem venovať almužnu

VZDÁM SA

sladkostí / pochutín

a pokryjem mesačné náklady pre jednu benediktínsku mníšku

Sestry benediktínky, ktoré inak žijú v klauzúre a tichu, prijali v kláštoroch v Žytomyri a Solonke pri Ľvove ľudí, ktorí utiekli pred vojnou. Starajú sa o nich s láskou a oddanosťou, napodobňujúc Krista. Pomôžme im zvládnuť základné výdavky, aby mohli ďalej slúžiť. 42 eur pokryje životné náklady jednej sestry na jeden mesiac.

>> Chcem venovať almužnu

VZDÁM SA

kávy / alkoholu

a pomôžem chudobným ľuďom na Kryme

Situácia na Kryme je veľmi ťažká. 80 % ľudí má problém kúpiť si aj tie najzákladnejšie potraviny a potreby pre život. Mzda sa pohybuje okolo 150 eur mesačne. Starší ľudia, chorí a rodiny s deťmi to bez pomoci nezvládnu. Miestny biskup nás prosí o pomoc v tejto núdzi. Venujete 75 eur jednej chudobnej rodine na potraviny?

>> Chcem venovať almužnu

VZDÁM SA

jedla z reštaurácie

a podporím kňaza či rehoľníka z okupovaného územia

Stepan Menok, donecký biskup, nám napísal, že všetky sestry a kňazi z okupovaných území sa starajú o opustených a o ľudí, ktorí prišli o svoje domovy ako aj o vojakov a ranených. Sami však nemajú z čoho žiť a slúžiť. Darujte 83 eur, z ktorých môže jeden kňaz, sestra či rehoľný brat pokryť svoje životné potreby a pomôcť aj iným.

>> Chcem venovať almužnu

VZDÁM SA

nepotrebných nákupov

a podporím jedno chudobné dieťa alebo sirotu

V tejto situácii je ťažko aj deťom. Školy sú v lete zatvorené a rodičia nemajú zdroje na aktivity či tábory. Deti trávia čas na ulici. Obzvlášť ohrozené sú deti, ktoré ostali bez rodičov, alebo sú zo sociálne ťažkých podmienok. Cirkev je tu pre ne ako viditeľné znamenie Božej lásky a prítomnosti. 160 eur umožní jednému dieťaťu zažiť radosť a priateľstvo na 10-dňovom letnom tábore.

>> Chcem venovať almužnu

VZDÁM SA

nepotrebného cestovania / wellness

a darujem psychologický kurz jednému učiteľovi

Učitelia sú veľmi dôležitými sprievodcami detí a rodín v čase vojny. Cirkev na Ukrajine vytvorila programy formácie pre učiteľov, vďaka ktorým vedia lepšie pracovať s traumatizovanými deťmi, pomáhajú im lepšie navigovať stresujúce situácie a zvládať vzdelávací proces v nestabilnej situácii. Pomôžte nám pokryť náklady na 12-dňový kurz pre jedného učiteľa, ktoré sú 277 eur.

>> Chcem venovať almužnu

Vaša almužna

Darujem sumu

Darovať vlastnú sumu

Kontakt

Spôsob darovania

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk.

Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.

Platba realizovaná prostredníctvom DARUJME.sk

Visa Logo
Mastercard Logo
TatraPay Logo

Ďakujeme za Vašu štedrosť

„A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.“

Mt 6, 4b