Pandemická situácia v Indii sa zhoršila tak prudko, že nakazení ľudia čakajú v radoch pred nemocnicami. Hovorí o tom sestra Christine z rádu Sestier svätého kríža, ktorá pôsobí v Indii a je projektovou partnerkou pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi.

Sestra Christine koordinuje projekt s názvom Small Christian Communities, teda Malé kresťanské komunity. Ide o spoločenstvá, ktoré sú roztrúsené po regiónoch Indie. Často žijú na odľahlých miestach a nemajú prístup k základnej infraštruktúre ako je školstvo, zdravotníctvo, potraviny a podobne.

Vo videu, ktoré natočila a zaslala nadácii ACN naliehavo prosí o modlitby. Preklad jej slov je pod videom:

 

„Milí priatelia, chcem sa s vami podeliť o našu skúsenosť s pandémiou koronavírusu v Indii.

Prechádzame hroznou krízou, akú som nevidela ze celý život. Je to skrátka totálny kolaps celého systému, predovšetkým celého zdravotníctva. Naprieč všetkými skupinami obyvateľstva vládne panika.

Každý deň dostávame správy o smrti sestier a kňazov, ktorí boli našimi spolupracovníkmi. Zúfalí pacienti čakajú v radoch pred urgentným príjmom vo veľkých indických mestách a čakajú na lôžko, alebo kyslík. Indickí lekári zasa zúfalo zháňajú kyslík a kyslíkové prístroje pre pacientov.

Počas druhej vlny pandémie u nás mnohí ľudia nemali žiadne príznaky a zrazu umreli. Aj vďaka tomu sa choroba šírila rýchlejšie a teraz sme bezmocní.

Príspevok na sociálnych sieťach o deťoch, ktorým zomreli obaja rodičia mi láme srdce. Je to veľmi smutné.

Naše diecézy a rehoľné komunity sa spájajú na pomoc ľuďom a poskytujú priestory a kapacity pre pacientov s Covidom.

Pracujeme nepretržite, aby sme mohli sprevádzať ľudí, ktorí trpia strachom a panikou, najmä chudobných. Snažíme sa aj zabezpečiť jedlo pre tých, ktorí ho nemajú. Na niektorých miestach ľudí prevážajú do centier.

My v Indii potrebujeme vašu modlitbu. Drahí priatelia a podporovatelia ACN, chcem vás úctivo poprosiť o modlitbu, aby nám Pán pomohol nájsť cestu a silu chrániť seba a našich ľudí. Vždy ste pri nás stáli, keď sme boli v bolesti a utrpení. Buďme zjednotení v modlitbe. Ďakujem vám a nech vás Boh žehná.

Sestra Christin.“

 

Len vďaka štedrému srdcu dobrodincov môžeme pomáhať núdznym aj v čase pandémie. Zvážte dnes dar podľa vašich možností a navštívte náš darcovský portál, kde si môžete vybrať ako pomôžete. Ďakujeme.