Veriaci v dedine Noyanagar si dlho priali novú svätyňu – neveľká hlinená kaplnka, ktorú si postavili pred takmer 30 rokmi, je už príliš malá pre rastúcu komunitu. Okrem toho má na stenách pukliny a strecha zateká, takže sa v nej v období dažďov nemôžu sláviť bohoslužby.

Obyvatelia dediny patria do kmeňa Sandal, ktorý pôvodne vyznával prírodné náboženstvo, no v súčasnosti je väčšina katolíkmi. Sú veľmi chudobní, žijú z ruky do úst, ale sú spokojní aj s tým málom, čo majú, a úprimne za to ďakujú Bohu. Vo viere sú silní a intenzívne sa podieľajú na živote Cirkvi. Liturgické sviatky oslavujú s hlbokou nábožnosťou.

Získať finančné prostriedky na novú svätyňu im napokon pomohli dobrodinci ACN: poskytli im potrebných 10 500 €, aby si mohli vybudovať skromnú, ale pevnú kaplnku. Teraz obyvatelia dediny pomáhajú pri jej výstavbe a nemôžu sa dočkať, kedy bude hotová (na úvodnej fotografii biskup Sebastian Tudu požehnáva miesto výstavby).

„Bude to veľká radosť pre veriacich v dedine Noyanagar – ľudia sa budú môcť konečne v pokoji modliť. Som si istý, že budú ešte oddanejší kresťanským hodnotám. Nedeľné bohoslužby a ostatné pobožnosti prinesú ešte viac ovocia. Dobrodincom, ktorí majú priateľské srdce a podali nám pomocnú ruku, bude táto komunita veriacich navždy vďačná,“ píše miestny duchovný, otec Narayan Singh.

 

Srdečná vďaka za vašu podporu! Ak chcete podporiť podobný projekt nadácie ACN, navštívte náš darcovský portál.