Naši dobrodinci venovali 25 880 € na terénne vozidlo. Využíva ho páter Antonio Zavatarelli, ktorý dohliada na rozsiahlu andskú farnosť Peñas a zároveň vedie školu v La Paz, hlavnom meste Bolívie. Škola sa nachádza v nadmorskej výške 3 500 m a 27 dedín, ktoré patria do jeho farnosti, je v horách, a to v nadmorskej výške 5 200 m. Miestne cesty sú blatisté, kamenisté, s hlbokými jamami, často zasnežené – sú veľkou skúškou pre každé auto.

A rovnako výzvy, ktoré tieto miesta prinášajú, sú veľké. Ľudia v andských dedinách žijú vo veľkej chudobe. Ich každodenný život sťažujú nehostinné podnebie, znečistenie životného prostredia aj erózia pôdy. Mnohí mladí predčasne opúšťajú školu a odchádzajú hľadať šťastie v mestách. Nezriedka však nielenže nenájdu vytúžený lepší život, ale vykorenení a bez perspektívy stroskotajú v chudobných štvrtiach, v ktorých vládnu nezamestnanosť, alkohol, drogy a kriminalita. Intenzívna pastorácia je preto naliehavo potrebná na vidieku i v meste.

Vďaka vašej pomoci sa otec Antonio môže ľahšie dostať k ľuďom, ktorí potrebujú jeho prítomnosť. Tento kňaz, pôvodom Talian, nám napísal: „V čase veľkej krízy ľudstva zostaňme zjednotení v modlitbe a pracujme pre svet pokoja, vedení Duchom nášho Pána Ježiša Krista. Ďakujem vám za pomoc!“

 

Chcete viac úspešných príbehov? Zapojte sa do nich svojím príspevkom. Ďakujeme!