Milosrdné sestry Svätého kríža v Západnom Bengálsku (spolkovom štáte v severovýchodnej Indii) zo srdca ďakujú dobrodincom ACN za to, že im umožnili získať ochranné prostriedky proti nákaze koronavírusom. Celkovo sme na pomoc sestrám, ktoré stoja v prvej línii aj počas ďalšej vlny pandémie, darovali 22 826 €.

„Cítime sa v tejto situácii úplne bezmocné. Máme málo vakcín, kyslíka, nemocničných lôžok i liekov. Nemôžu sa konať ani pohreby. Každý deň dostávame správy o smrti svojich priateľov a príbuzných. Chorých ošetrujeme doma, v kláštoroch a na farách,“ píšu rehoľníčky. Samy sú vystavené vysokému riziku nákazy, pretože slúžia chorým. Zároveň prišli o príjmy, ktoré im ako jediné plynuli zo škôl, ktoré viedli – v dôsledku pandémie boli zatvorené.

V ich priestoroch sú zriadené karanténne stanice; izolujú sa v nich tí, ktorým to ináč nedovolia stiesnené životné podmienky. V školách našli ubytovanie aj uviaznutí migrujúci sezónni pracovníci, ktorým sa nepodarilo vrátiť do rodných dedín v iných regiónoch Indie; aj oni sú bez príjmov.

Sestry okrem lekárskej a materiálnej pomoci poskytujú chudobným, hlavne tým, ktorí žijú v odľahlých dedinách, ľudské a duchovné sprevádzanie. Vnímajú, že medzi ľuďmi narastajú depresie, majú obavy spojené so stratou zamestnania, chýba im pocit bezpečia. Vidia aj to, že deti sa stávajú závislými od internetu. Modlia sa preto spolu s ľuďmi i za nich. Usilujú sa im byť oporou v tomto ťažkom čase.

Vďaka ochranným prostriedkom, ktoré ste umožnili zabezpečiť, môžu rehoľné sestry vykonávať svoju obetavú službu, cítiť sa bezpečnejšie a neohrozovať druhých. Pán Boh zaplať!

 

Ak chcete podporiť podobný projekt nadácie ACN, navštívte náš darcovský portál.