Sestra Annie Demerjian je členkou Rehole Ježiša a Márie a jednou z našich hlavných overených spolupracovníčok v Sýrii. Počas vojny tím pod jej vedením dokázal vyhľadať najviac trpiacich, izolovaných či zdravotne postihnutých kresťanov a pomáhal im dostať sa k základným potrebám ako strava, oblečenie a lekárska starostlivosť.

Deti patria vo vojnou zasiahnutej krajine k tej najzraniteľnejšej skupine. Trpia chorobami a podvýživou. Správy hovoria o detskej práci, detskej armáde a detských sobášoch. Niektoré zdroje uvádzajú, že po občianskej vojne je v Sýrii až jeden milión sirôt.

Vianoce sú pre kresťanov výnimočným obdobím a deťom darčeky pod stromčekom vždy prinášajú veľkú radosť. Aj malý darček vyčarí úsmev na perách. Deťom i rodinám pripomenie, že kresťania inde na svete na nich nezabudli.

Arcibiskup Georges Abou Khazen, apoštolský vikár Katolíckej cirkvi v Aleppe vraví, že „bez tejto pomoci ACN by mnohí rodičia nedokázali zaobstarať darčeky pre svoje deti. Chladná sýrska zima je pre Cirkev príležitosťou, ako vyjadriť podporu rodinám, ktoré napriek všetkému v Sýrii zostali, a darovať trochu vianočnej radosti trpiacim deťom“.

Tak ako minulý rok bude sestra Annie Demerjian a Rehoľa Ježiša a Márie dohliadať, aby sa oblečenie dostalo do rodín aspoň k deťom. V Sýrii je teraz oblečenie veľmi predražené, preto si ho rodičia nemôžu dovoliť kúpiť.

„S vašou štedrou podporou by sme chceli na Vianoce darovať košeľu a džínsy pre 30 000 sýrskych detí,“ napísala sestra Annie. Oživí sa vďaka tomu aj ekonomika, lebo oblečenie ušijú malé domáce fabriky.

Chceme deťom vyčariť úsmev na perách. To, čo ich urobí šťastnejšími, je nové oblečenie – budú sa môcť cítiť ako iné deti hocikde na svete. Preto sa ACN rozhodla projekt financovať v plnej výške z vlastných zdrojov. Pomôžete nám priniesť radosť tisícom detí z celej Sýrie?

 

 

Podľa odhadovaných výpočtov bude jeden balíček (košeľa a džínsy) stáť 11,30 eur.  Celkový rozpočet na 30 000 balíčkov je 340 000 eur.