V celom Pakistane dnes kvôli pandémii najviac trpia najviac zraniteľné skupiny. Trpia nielen zdravotne (nedávno sme informovali o tom, ako je kresťanom s príznakmi covid-19 odopretá liečba), ale aj ekonomicky. Najmä pri chudobných častiach obyvateľstva, kde radíme väčšinu kresťanov v krajine, je dnes veľký problém zohnať prostriedky na čo i len základné životné potreby. V […]

V celom Pakistane dnes kvôli pandémii najviac trpia najviac zraniteľné skupiny. Trpia nielen zdravotne (nedávno sme informovali o tom, ako je kresťanom s príznakmi covid-19 odopretá liečba), ale aj ekonomicky. Najmä pri chudobných častiach obyvateľstva, kde radíme väčšinu kresťanov v krajine, je dnes veľký problém zohnať prostriedky na čo i len základné životné potreby.

V regióne Rawalpindi žije približne 200-tisíc katolíkov, v Islamabáde približne 190-tisíc. Drvivá väčšina týchto kresťanov je aktuálnou situáciou ohrozená.

Na základe analýzy, ktorú sme v ACN vykonali sme dokázali identifikovať 5-tisíc rodín v diecéze Rawalpindi-Islamabád, ktoré pomoc potrebujú zo všetkých najviac. „Radi by sme pomohli všetkým, ktorí pomoc potrebujú,“ prízvukuje Mons. Joseph Asad, arcibiskup danej diecézy.

Aktuálne ACN pomáha základným balíčkom potravínpre týchto 5-tisíc rodín. Balíček zabezpečí základné potraviny pre celú rodinu na 8 až 10 dní. Aj tu vidno, aký veľký dar dokáže byť každé jedno euro pre niekoho, kto žije v krajinách tretieho sveta.

Potravinové balíčky budú v diecéze distribuované v najbližších dňoch za dodržania maximálnych hygienických opatrení.

Tento projekt je súčasťou reakcie nadácie ACN na pandémiu Covid-19. Na projekty zmierňujúce dopady pandémie na kresťanov vo svete sme vyčlenili vyše 5 miliónov eur. Ďakujeme každému jednému dobrodincovi – bez vás by takáto pomoc nebola možná. Pridať sa do rodiny podporovateľov ACN sa môžete tu.