Pápež František bol v stredu 29. marca hospitalizovaný na klinike Gemelli v Ríme po tom, ako mu pri rutinných vyšetreniach zistili infekciu dýchacích ciest.

Vo vyhlásení, ktoré zverejnila Tlačová kancelária Svätej stolice, sa uvádza, že Svätý Otec v stredu dopoludnia predsedal generálnej audiencii na Svätopeterskom námestí v Ríme a na kliniku odišiel až popoludní na “vopred naplánované vyšetrenia”.

Matteo Bruni, vedúci tlačovej kancelárie, hovorí, že “výsledky ukazujú infekciu dýchacích ciest (s vylúčením infekcie Covid 19), ktorá si bude vyžadovať niekoľkodňovú primeranú nemocničnú liečbu”. V správe, ktorá bola zverejnená prostredníctvom oficiálnych vatikánskych kanálov, sa vysvetľuje, že v posledných dňoch “sa pápež František sťažoval na určité dýchacie ťažkosti”.

Medzinárodná pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi vyzýva svojich priateľov a dobrodincov na celom svete, aby sa modlili za uzdravenie Svätého Otca. Vo vyhlásení, ktoré zverejnila Svätá stolica, sa uvádza, že pápež “je dojatý mnohými prijatými pozdravmi a vyjadruje svoju vďačnosť za blízkosť a modlitbu”.

 

Foto: ACN