Kresťanstvo na Blízkom východe vďaka medzinárodnej pomoci povstáva z popola a viac ako 40 000 kresťanov sa už vrátilo domov. Opravy zničených domov a obnovovanie komunít stále prebieha vďaka kampani “Z ruín k domovu” a činnosti Komisie pre rekonštrukciu Ninivskej planiny. Vďaka darom slovenských darcov bolo kompletne obnovených 19 domov.

Ranné správy s Martinou Hatokovou spustíte kliknutím na obrázok.

Novinky zo severného Iraku priniesla v Ranných správach RTVS riaditeľka národnej kancelárie ACN Slovensko – Pomoc trpiacej Cirkvi Martina Hatoková. “ISIS ničil domovy, ničil rodiny. Viac než 13 000 domov bolo vypálených, vyplienených, zničených a staticky narušených. Dnes sa do obnovených domov vracajú vysídlení kresťania, ktorí stále potrebujú našu pomoc,” povedala Martina Hatoková a doplnila aké sú súčasné potreby aj možnosti pomoci. Video so záznamom relácie spustíte kliknutím na obrázok alebo TU.

Prebiehajúci návrat kresťanov do obcí na Ninivskej planine je už dnes veľkým víťazstvom, ktoré by nebolo možné dosiahnuť bez podpory darcov z celého sveta. Ďakujeme, že aj vďaka vám sa už takmer 9 000 rodín vrátilo domov!

Irackých kresťanov môžete na ich ceste domov podporiť aj dnes!