Aj slovenská kancelária ACN sprevádza pápeža po Slovensku. Po stretnutí na Rybnom námestí sme preto mali príležitosť zhovárať sa s niekoľkými účastníkmi tohto špeciálneho podujatia.

Bratislavský rabín Miša Kapustin (Michail Borisovič Kapustin) stretnutie s pápežom hodnotí pozitívne. „Dobre, že pápež navštívil aj židovskú obec a že sa to stalo práve tu, v srdci Bratislavy na Rybnom námestí,“ povedal.

Kapustin bol jedným z členov slovenskej židovsko-katolíckej delegácie, ktorá sa s pápežom Františkom stretla aj v roku 2017 vo Vatikáne.

Sestra Samuela, uršulínka, ktorá takisto mala jeden z hlavných príhovorov na stretnutí, pre ACN povedala:

„Boli to práve naše sestry uršulínky spolu s ďalšími rehoľami a farnosťami, ktoré počas vojny v Bratislave schovávali židovských bratov a sestry. Sme za to vďačné a sme na to hrdé. Láska k blížnemu presahuje to, akého som a nie som vierovyznania. Som rada, že aj dnes sa môžeme v spolupráci so židovskou obcou snažiť o to, aby aj naši mladí túto tému vnímali. Veríme, že sa už nikdy nič takéto nebude opakovať, ale je dobré o tom vedieť. Aby vnímali, že láska k blížnemu sa prejavuje aj takýmto spôsobom.“

 

Foto: TASR