Desiatky dedín v pralese obklopujú misijnú stanicu pátrov piaristov v Kamde na severe Indie. Ľudia, ktorí v nich žijú, patria k znevýhodneným etnickým menšinám. Iba niektorí vedia čítať a písať, väčšina horko-ťažko vyžije zo skromného gazdovstva.

Deti musia od útleho veku pomáhať pri poľnohospodárskych prácach. Pátri piaristi sa však postarali o to, aby do školy chodilo čoraz viac detí, a tak mohlo získať šancu na lepšiu budúcnosť. Piaristi sú totiž rádom, ktorý sa prvorado stará o výchovu a vzdelávanie detí a mládeže a prevádzkuje školy.

Rovnako pastoračná starostlivosť v tejto oblasti je v rukách pátrov piaristov. V súčasnosti patrí do ich misie 484 katolíckych rodín; misia bude čoskoro povýšená na samostatnú farnosť. Deti rady navštevujú nedeľnú školu.

Ťažkosťou však je, že veriaci nemajú nablízku kostol. Kostol farnosti v Torbe, pod ktorú misia doposiaľ patrí, je príliš vzdialený. Sväté omše v Kamde sa teda v súčasnosti slúžia pod holým nebom pri mariánskej svätyni. Počet návštevníkov bohoslužieb sa už zvýšil na 500. Každú nedeľu prekonajú 5 až 15 km, aby sa zúčastnili na svätej omši!

Nič si neželajú túžobnejšie ako vlastný kostol, ale sú príliš chudobní na to, aby si ho mohli postaviť zo svojich prostriedkov.

 

ACN by im rada pomohla sumou 25 000 €. Vďaka nej by si veriaci z Kamdy mohli vybudovať vlastný kostol.