Lamborghini v cieli!

A je to tu!

Lamborghini Svätého Otca dorazilo do Iraku na Ninivskú planinu!

Nie že by sa športový model Lamborghini Huracán RWD Coupe v pápežských bielo-zlatých farbách vydal na dobrodružnú cestu z Vatikánu na Blízky východ. Luxusné vozidlo, ktoré Svätému Otcovi Františkovi v novembri minulého roku darovala talianska automobilka Lamborghini, putovalo inou trasou – z Vatikánu do monackého Monte Carla. Tam bolo v aukčnom dome Sotheby’s v sobotu 12. mája 2018 vydražené za 715 000 eur, čo je takmer štvornásobok jeho trhovej ceny.

Dražba sa uskutočnila na žiadosť Svätého Otca s cieľom pomôcť prostredníctvom štyroch dobročinných organizácií tým, ktorí to potrebujú.
Výťažok z predaja unikátneho auta s podpisom Svätého Otca poputuje aj do Iraku. Podľa spoločnosti Sotheby’s (správa zatiaľ nebola oficiálne potvrdená Vatikánom) by až 70% sumy malo byť vyčlenených na návrat nútene vysídlených Iračanov do starobylých kresťanských miest a obcí na Ninivskej planine.

Masový exodus severoirackých kresťanov v lete 2014 spôsobil ISIS. Po porážke teroristickej organizácie sa život na Ninivskú planinu opäť pomaly vracia, a to aj vďaka pomoci pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need, ktorej sa doteraz podarilo obnoviť 4 305 z 12 970 domov zničených domov. Z takmer 20 000 vysídlených rodín sa k máju 2018 vrátilo do svojho nového alebo obnoveného domova 8 768 rodín.

Pápež František svojím veľkorysým dobročinným gestom prispeje k rekonštrukcii ďalších súkromných domov, niektorých verejných inštitúcií, kostolov a cirkevných objektov, ako aj infraštruktúry častí Ninivskej planiny. Tzv. “Marshallov plan obnovy Ninivskej planiny“ realizuje ACN v spolupráci s Komisiou pre rekonštrukciu Ninive.